Otomatik Geçiş Sistemi

Otomatik Geçiş Sistemi

Otomatik Geçiş Sistemi

Güvenlik sadece insanlar için değil, araçlar içinde oldukça önemlidir. Gün geçtikçe trafiğe çıkan araç sayısının artması, kötü niyetli kişilerin araçlar ile gerçekleştirecekleri eylemlerin önlenmesi için çeşitli güvenlik sistemleri bu alanda da kullanılmaktadır. Araçlar için kullanılan ve yaygın olarak karşılaşılan otomatik geçiş sistemi, araçların bir yere giriş ve çıkışlarını kontrol etmek için en ideal sistemlerin başında gelmektedir.

Otomatik geçiş sistemi sitelerin otoparklarından, iş yerlerinin otoparklarına kadar her gün düzenli giriş yapan, güvenli araçların geçişleri için sık sık kullanılmaktadır. Piyasa geneline bakıldığında birçok farklı modelde çalışma prensibine sahip otopark geçiş sistemi bulunmaktadır. Bu sistemler farklı fiyat aralıkları ve modeller ile kişilere sunulmaktadır.

Otomatik Geçiş Sistemi Özellikleri

Güvenlik sistemlerinin her birinde teknolojiden yardım alınmaktadır. Otomatik geçiş sistemlerinin çalışma prensibi de üstün teknolojilerin kullanıma bağlıdır. Kart okuyucu, plaka tanıma veya uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen otomatik geçiş sistemi özellikleri kişilerin otopark ve park yeri girişlerinde tercih ettiği OGS modeline göre değişkenlik göstermektedir.

Kart okuyucu, plaka okuma, uzaktan kumanda gibi sistemler ile çalışan otomatik geçiş sistemlerinin yanı sıra araçların camına yapıştırılan sticker ile çalışan otomatik geçiş sistemi de bulunmaktadır. Bu sistemler otopark, özel park yeri gibi alanların dışında köprü geçişlerinde, otoyol geçişlerinde kullanılmaktadır.

Böylece otomatik geçiş sistemleri, sadece araçların giriş – çıkışlarını kontrol etmekle kalmayıp karayollarının çeşitli noktalarında da kullanılarak çalıntı araçların tespit edilmesinde vb. görevlerde de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Otomatik Geçiş Sistemi Fiyatları

Diğer bariyer sistemlerine bakıldığı zaman daha kapsamlı ve daha işlevsel bir çalışma prensibine sahip olan otomatik geçiş sistemlerinin fiyatları da diğerlerine göre daha fazla olmaktadır. Ancak daha kapsamlı bir güvenlik sistemi sağlamasından dolayı OGS tercih edilen yerlerin sayısı gün geçtikçe artış göstermeye devam etmektedir.

Otomatik geçiş sistemlerine bakıldığında kapalı devre çalışma özelliği, bazı plakaları engelleyerek araçların geçişinin engellenmesi gibi birçok avantaj sunması bu sistemlerin özellikle havalimanı, fabrika gibi önemli, kalabalık noktalarda tercih edilme sıklığında artış olduğu da rahatlıkla gözlemlenmektedir.

Share this post

Bir cevap yazın