Diyafon Sistemleri

DİYAFON SİSTEMLERİ

Diyafon Sistemleri (Intercom)

Diyafon sistemleri, bir bina veya tesiste iki yönlü iletişim kurabilmek için gereklidir. Okullar, hastaneler, ofisler ve daha pek çoğu verimli iletişim için diyafon sistemlerini sık sık kullanıyor. Diyafon sistemlerinin sağladığı avantajlardan en önemlisi ise; Güvenlik kamera sistemine entegre edilebiliyor olması.

Kamera Sistemi İleDiyafon Entegrasyonu

Diyafon sistemleri çoğu zaman bir mülk ya da tesise güvenli erişimi sağlamak için kullanılır. Yetkisiz kişilerin bir binaya erişimine izin vermek yerine,  binada bulunan güvenlik görevlisi veya bireyler bina içerisindeki kameraları kullanarak dışarıdaki bireyi görebilir. Her iki taraf da diyafon sistemini kullanarak karşılıklı iletişim kurabilir. Bu işlem bir binanın erişim noktalarında daha yüksek güvenlik sağlar.

Geliştirilmiş İletişim

Geleneksel olarak, diyafon sistemleri, bir bina içinde kolay iletişim kurmak için kullanılmıştır. Bir binadaki stratejik noktalarda yer alan diyafon hoparlörleri, binadaki herkesin aynı anda mesaj almasını kolaylaştırır. Diyafon ile önemli duyurular yapılabilir. Belirli bir kişiyi hızlıca bulmayı kolaylaştırır; bu da zaman az olduğu zaman özellikle önemlidir.

Çok İşlevlilik

Diyafon sistemi, ofisler arası iletişim ve dış kapı erişiminden daha fazlası için kullanılabilir. Dâhili kapı erişimi ile bir araya getirilen diyafon sistemi, bir tesisteki belirli kanatlara veya odalara erişimi kısıtlayabilir. Bu, yalnızca yetkili personelin yüksek öncelikli alanlardabulunabileceği anlamına gelir.

Güvenlik İçin Caydırıcı Unsur

Diyafonsistemleri, binaya girmek isteyen herkesin kendisini tanıtmasını gerektirir. Bu, suçluları veya yetkisiz kişilerin tesisinize girmesini engellediğinden tesisiniz daha güvenli hale gelir.

Aşağıda diyafon sistemleri hakkında kısa bilgiler yer almakta. İhtiyacınıza bağlı olarak, ticari veya konut alanınız için en iyi diyafonsistemini seçmenize yardımcı olacaktır.

Kablosuz Diyafonlar

Alanınıza boş kablolama yuvaları yoksa (ve yeni kablolama yuvalarını elde etmek için para harcamak istemiyorsanız), kablosuz kapı diyafonları tercih edilebilir. Kablosuz bir sistemin kurulumu kolaydır ve kablolu cihazlar ile benzer yeteneklere sahiptir.Kablosuz diyafonlar, açık hava kablosuz çağrı kutuları, geleneksel masaüstü diyafonlarıve elde taşınabilir telsizleri içeren çok çeşitli iki yönlü iletişim sistemlerini kapsar. En iyi kablosuz diyafonuseçmek, mesajınızın alıcısına ulaşmak için seyahat etmesi gereken mesafe etkenine bağlıdır.

Kablolu Diyafonlar

Binanız hala yapım aşamasındaysa veyakablolar sizi rahatsız etmiyorsa, kablolu diyafonlar tam size göre. Bu sistemler kablolu muadillerine göre daha ucuzdur. Artı, bazı ortamlar (özellikle bodrumlar) kablosuz diyafonkullanımını devre dışı bırakır; Bu yerlerde kablolu bir diyafon daha iyi çalışabilir.. Klasik diyafon, mesajların bir noktadan bir hatta daha fazla merkeze iletilmesini sağlayacaktır.

Görüntülü Diyafon Sistemi

Teknik olarak, bir kamera, hoparlör ve giriş kapısına giden bir düğme ve giriş ünitesi ile iletişim kurabilen dâhili bir monitör ünitesi bulunan bir sistemdir. Bazı sistemler dâhili olarak birden fazla video izleyicisine sahip olabilir