Toptan Güvenlik Kamerası Ankara

Toptan Güvenlik Kamerası Ankara

Günümüzde hem insanların hem iş yeri ve evlerin güvenliği, teknoloji emanet. Cadde sokaklardan iş yerlerine, evlerden ofislere, alışveriş merkezlerinden devlet dairelerine kadar her yerde güvenlik kameralarına rastlamak mümkün. Okullarda dahi 7 gün / 24 saat boyunca kapalı devre kayıt yapma özelliğine sahip güvenlik kameraları, büyük bir güvenlik önlemi sağlamaktadır.

Hırsızlık, saldırı olaylarında kimlik tespiti yapmak için önemli rol oynayan kamera sistemleri, aynı zamanda bazı zamanlarda da suç işleyecek kişilere karşı caydırıcı etken oluşturmaktadır. Karayollarında dahi kullanılan güvenlik kameralarının artık her yerde, her an kullanılması güvenlik açısından büyük bir önlem sağlamaktadır.

Hangi Güvenlik Kamera Sistemi Tercih Edilmeli?

Küçük dükkanlarda veya sadece bina girişlerinde kullanılacak olan güvenlik kamerası sistemleri satın alma esnasında tek bir cihaz yeterli olmaktadır. Fakat daha büyük işletmelerde kat kat, oda oda izleme yapılacak alanlarda daha geniş kapsamlı, daha çok kamera ile izleme yapılan, daha kapsamlı özelliklere sahip kameralar ile güvenlik önlemleri alınması gerekmektedir. Bu durumda da firmaların toptan güvenlik kamerası kurulumu yapan firmalara ihtiyacı olmaktadır.

Güvenlik kamerası sistemlerinde farklı kamera modelleri kullanılmaktadır. Alanına, kullanım amacına göre değişkenlik gösteren güvenlik kamerası modelleri genellikle;

  • Sabit Kamera
  • Dome Kamera
  • SpeedDome Kamera
  • IR Gece Görüşlü Güvenlik Kamerası
  • Zoom Kamera gibi çeşitlere ayrılmaktadır.

İş yeriniz veya eviniz için seçeceğiniz güvenlik kamerası özellikleri önemlidir. Toptan sistem kurulumu yapılırken yetkililere istediğiniz güvenlik düzeyini, kayıt özelliğini vb. ayrıntıları belirterek buna uygun bir sistem kurmaları konusunda yönlendirmeniz gerekmektedir.

Güvenlik kamerası görüntüleri zaman zaman ana haber bültenlerine yansıyan olaylarda da ekranlara gelmektedir. Bunları dikkatli incelediğinizde kamera görüntü kalitelerinin birbirinden çok farklı olduğunu görmeniz mümkün. Bundan dolayı eğer kaliteli bir sistem kurulumu gerçekleştirmek istiyorsanız mutlaka en kaliteli görüntü veren güvenlik kamera sistemi seçimi konusunda da titiz davranmalısınız.

Güvenlik Kamerası İzleme

Her alanda kullanılan güvenlik kameraları bir bilgisayar sistemine bağlı olarak çalışmaktadır. Görüntü aldıkları bölgede kayıt süreleri boyunca her anı kayıt altına alarak bilgisayara otomatik olarak kaydeden güvenlik kamerası sistemleri, daha sonra gerekli durumlarda bu görüntülerin izlenmesine de olanak sağlanmaktadır.

Kişiler sadece daha sonrasında izlemek için değil, bazen de anında izleme yapabilecekleri güvenlik kameraları sistemlerini istemektedir. Evde bakıcısı bulunan, farklı bölgede iş yeri olan ve kontrol amaçlı güvenlik kamerası sistemi kurulumu gerçekleştirecek olan kişiler, her an güvenlik kamerası sistemine bağlanarak izleme yapabilecekleri sistemleri tercih etmektedir.

Bilgisayar üzerinden online olarak izleme imkanı sunan güvenlik kamera sistemlerinin yanı sıra kişilere güvenlik kamerasını cep telefonundan izleme imkanı sunan cihazlar da bulunmaktadır. Bu sistemler günümüzde her an izleme sağlamasından dolayı daha sık tercih edilmektedir. Toptan sistem kurulumunda da bu tür özellikler hakkında görüşme yapmak ve daha sonrasında sisteme karar vermek önemlidir.

Güvenlik kamerası toptan malzeme satışı için mutlaka firmamızdan fiyat teklifi isteyiniz.

 

Tel: 0312 911 18 00

0850 303 7 257