Bariyer Sistemleri

BARİYER SİSTEMLERİ

Bariyer Sistemleri

Hem araç hem de personel giriş çıkışlarını takip etmeyi kolaylaştıran bariyer sistemleri, farklı çeşitlerde sunulmaktadır. Kullanım alanına, kullanım amacına göre bariyer sistemi seçimi değişkenlik göstermektedir. Günümüzde alışveriş merkezlerinden iş yerlerine kadar birçok farklı alanda kullanılan bariyer sistemleri birçok amaçla tercih edilmektedir.

Bariyer sistemleri otomatik olarak çalıştığı ve teknolojik donanımlardan oluştuğu için bulunduğu bölgede insan gücünü de hafifletmektedir. En temel kullanım amacı araç veya personelin giriş – çıkışlarını kontrol etmek, kayıt altında tutmak olduğundan dolayı sık sık otopark girişlerinde karşınıza çıkmaktadır.

Günümüzde kontrolsüz giriş ve çıkış yapılması istenmeyen bölgelerde kullanılabilecek olan en hızlı ve pratik sistem olarak bariyer sistemleri kullanımı kabul edilmektedir. Birden farklı modeli olduğundan dolayı farklı yerlerde, farklı özellik ve donanımlara sahip modelleri tercih edilmektedir.

Bariyer Sistem Çeşitleri

  • Otomatik Kollu Bariyer
  • Mantar Bariyer
  • Road Blocker

Bu üç tip bariyer sistemleri çeşitleri, yaygın olarak karşınıza çıkmaktadır. Access geçiş kontrol sistemi ile birlikte kullanılan, elektrik kesintisi durumunda manuel hareket ettirmeye imkan tanıyan otomatik kollu bariyer genellikle araç giriş – çıkışlarının kontrol altında tutulmasının istenildiği alanlarda kullanılmaktadır.

Alışveriş merkezleri, tesis girişleri, bina girişleri gibi alanlarda sık sık karşınıza çıkan bariyer sistemi çeşitleri ise mantar bariyer türü olmaktadır.Yoğun güvenlik sağlamasından dolayı bu alanlarda mantar bariyer sistemleri tercih edilmektedir. Kartlı geçiş, plaka okuma, buton gibi geçiş sistemleri ile birlikte kullanılmaktadır. Farklı çap ve yüksekliklerde üretim imkanı sağlayan mantar bariyer, bu açıdan da müşteriler tarafından avantaj olarak kabul edilmektedir.

İş merkezleri, kamu kuruluşları, diplomatik binalar daha üst düzey güvenlik sistemlerine ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle bu alanlarda üst düzey güvenlik sistemi ile tanınan roadblocker bariyer sistemleri yaygın olarak tercih edilmektedir. Gün içerisinde en üst düzeyde yoğunluğun yaşandığı bölgelerde dahi kesintisiz bir şekilde çalışan bu sistem, aynı zamanda araç çarpmalarına karşı da dayanıklıdır. Özel olarak tasarlanan bu bariyer sistemi, aynı zamanda gerçekleşmesi muhtemel saldırılara karşı da donanımı güçlendirilerek müşterilere sunulmakta, her alanda üst düzey güvenlik alınmasını kolaylaştırmaktadır.

Bunların dışında piyasada kullanılan fakat gelişen teknoloji ile popülaritesini yitiren, günümüzde çok yaygın bir şekilde tercih edilmeyen kapan bariyer, zincir bariyer gibi modeller de bulunmaktadır.

Bariyer Sistemi Fiyatları

İş yerlerinde güvenliğin sağlanması, kontrollü bir şekilde giriş ve çıkışların gerçekleştirilmesi için bariyer sistemleri kullanımı tavsiye edilmektedir. Birçok kurum da bunu bir ihtiyaç olarak görmekte, bu nedenle kullanım yaygınlığı giderek artış göstermektedir. Güvenlik açığı olmaması ve iş yerine gelebilecek her türlü zararın engellenmesi açısından artık zaruri bir ihtiyaç haline gelmektedir.

Bariyer çeşitleri farklı modellerde kullanılmaktadır. Bu nedenle fiyatlar değişkenlik göstermekte, kullanım amacına ve yerine göre yetkililer ile iletişime geçtiğinizde size en uygun ve en iyi hizmeti verecek modeli seçmeniz kolaylaşmaktadır.