Kamera Sistemleri

KAMERA SİSTEMLERİ

Bu sistemler suç önleme, kamu güvenliği ve iş takibi için etkin şekilde kullanılan ve giderek yaygınlaşan teknolojilerin başında gelmektedir. Amaca yönelik geniş ürün seçeneği sunan Sahra Güvenlik, Yol ve trafik gözetiminden bina gözetimine, satıh ve çevre gözetiminden ürün ve eser gözetimine, her türlü amaca yönelik hizmetler bütününü sunmaktadır.

Sahra Güvenlik, analiz kabiliyeti olan, birçok kontrol ve aksiyonu otomatik gösterebilen yeni teknoloji kamera sistemi çözümlerini yakından takip ederek bu sistemler konusunda uzman uygulayıcı rolünü geliştirmiştir.

Başlıca Sistem Kurguları

  • Analog Kamera Sistemleri
  • IP Kamera Sistemleri
  • Hibrit (Karma) Kamera Sistemleri

Neden Sahra Güvenlik?

Sahra Güvenlik hayata geçirdiği tüm sistemler için hizmetler bütünü sunar.

+ Uluslararası standartlarda ürün,
+ 7/24 Teknik tele destek,
+ Türkiye geneli hizmet,
+ Bakım onarım hizmetleri,
+ Yüksek kalite işçilik,
+ Güçlü Referanslar,

Kamera Sistemleri Hakkında Genel Bilgi

Güvenlik kameraları çok çeşitli formlara sahiptir, bu nedenle her güvenlik ihtiyacı için bir kamera bulunur. Bir gözetim sistemi oluştururken hangi tür kameraya ihtiyacınız varsa onu seçebilir, böylece istediğiniz görüntü kalitesini ve güvenliğini elde edebilirsiniz.

Sağlam dış mekân ve Vandal faaliyet korumalı kameralar aşırı sıcaklıklara, kar ve yağışa dayanacak şekilde tasarlanmıştır ve hatta kurcalamaya veya hasar vermeye çalışılsa bile etkilenmez. Gece görüş ve termal kameralar (megapiksel )kameralar size ayrıntılı görüntüler verirken, güneş ışığı veya tepegöz ışıkları bulunmadığında da geceleri video kaydetmeyi mümkün kılar.

Kamera Sistemlerimiz

  • Analog Kamera Sistemleri
  • IP Kamera Sistemleri
  • Hibrit (Karma) Kamera Sistemler

IP Kamerası Nedir Ve Analog Kamera Sisteminden Farkı Nedir?

IP, İnternet Protokolü’nün kısaltmasıdır ve temel olarak bir Dijital Video Kaydediciye (DVR) veri göndermek yerine, bir bilgisayar ağı yoluyla veri gönderebilen ve alan dijital bir video kamerayı belirtir. Bu, birçok nedenden dolayı avantajlıdır:

Resim Kalitesi: En iyi analog güvenlik kamerası, yakaladığı görüntünün çözünürlüğü söz konusuysa, en kötü IP kameraya dahi eş değer olamaz. Ayrıca, IP kameralar benzer analog kameralara kıyasla çok daha geniş bir görüş alanına sahipler.

Görüntü Analizi: Bu, temelde kameraların görüş alanlarında meydana gelen “olayları” işaretlemek üzere ayarlayabileceğiniz anlamına gelen bir terimdir. Bu, hareket algılamadan eksik objelere, kameranın kurcalanmasına kadar her şey olabilir. Görüntünün saatlerce bekletilmesi yerine, ağınız bu olayların tam olarak ne zaman gerçekleştiğini size söyleyebilir ve olayları işaret eder.

Esneklik ve Ölçeklenebilirlik: Geleneksel bir analog DVR kurulumunda, her kamera doğrudan DVR’ye bağlanmalıdır. IP kameralar, bunları birbirine yakın kameraların tek bir anahtara bağlanmasını sağlayan anahtarlar vasıtasıyla atlatabilir ve daha sonra NVR’ye (Ağ Video Kaydedici) tek bir kabloyla çalışır. Bu, kablolama işlemlerinin sayısını azaltır, bu da emek yoğunluğunu nispeten azaltır ve aynı zamanda daha fazla kamera bağlamanıza izin verir. Bunun dışında,  ekstra bir güç kaynağına ihtiyaç duymazsınız.

Kamera Sisteminin Size Sağlayacağı Avantajlar

Evinizde veya işyerinizde kamera sistemi kullanmanın faydaları nelerdir? Bu uygun fiyatlı ve kurulumu kolay güvenlik sistemi size ne gibi faydalar sağlayacak birlikte göz atalım:

Kamera güvenlik sistemlerinin faydaları gün geçtikçe artıyor. İngiltere’de, kişi başına düşen kamera sayısı dünyanın herhangi bir başka ülkesinden daha fazla olduğu tahmin edilmektedir.Binalarınızı izleyebilmenin bariz avantajından başka birçok yarar sağladı.

İç huzur

Kamera sistemi, özellikle suç oranının yüksek olduğu alanlarda, insanlara daha fazla güvenlik ve güvence hissi verebilir.

Ev sigortası oranları

Kamera güvenlik sistemleri, suç faaliyetlerini engelleyerek ev ya da mülk sigortası maliyetlerinizi azaltabilir. Artık daha az hedeftesiniz, bu nedenle risk azaldı, bu da sigortanızın fiyatının da düşebileceğini gösteriyor.

Caydırıcı Bir Unsur

Kamera sistemlerinin tesisinizi izleyebilmenin dışında muhtemelen en çok tanınan avantajlardan biri caydırıcı olmasıdır.

Endişeli misiniz? Bir uzmanla konuşun.