Kollu Bariyer Sistemleri

Kollu Bariyer Sistemleri

Kollu Bariyer Sistemleri

Hayatımızın içerisinde otomobil sayısının artış göstermesi ile birlikte özellikle büyük şehirlerde sık sık park yeri problemi yaşanmaktadır. Evlerde, iş yerlerinde park yeri sorununun yaşanmaması için binada yaşayan ve çalışan kişilerin araçlarına özel otoparklar tahsis edilmektedir. Aynı zamanda cadde ve sokaklarda yer alan çok katlı otoparklarda park yeri probleminin çözülmesi için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır.

Bu tip park yeri ve otoparklarda, araçların bir düzen içerisinde giriş çıkış yapması karmaşanın yaşanmaması için önemlidir. Bundan dolayı belli bariyer sistemleri otopark girişlerinde, sitelerin – iş yerlerinin park yerlerinin girişlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bariyer sistemleri sadece düzeni sağlamakla kalmamakta, aynı zamanda güvenlik içinde önemli bir unsur oluşturmaktadır.

Kollu Bariyer Sistemi Kullanım Alanları

Bariyer sistemleri, piyasada tek tip olarak üretilmemektedir. Birçok farklı modelde üretilen ve kullanılan bariyer sistemi modelleri arasında sık sık kollu bariyer sistemi kullanılmaktadır. Tuşlu sistemler sayesinde geçişine izin verilen araçlar için açılan kollu bariyer sistemi, araç giriş – çıkışlarının kontrol edilmesini istedikleri alanlarda da kullanıma uygundur.

İş yerinizin, apartman veya büyük bir sitenizin park yeri için bariyer sistemi arıyorsanız, size en uygun bariyer sistemini bulmak için öncelikle güvenlik sistemi satışı, kurulumu yapan firmalar ile görüşmeniz gerekmektedir. Burada çalışan görevliler sizlerin alanlarınıza gelerek ücretsiz olarak bir keşif gerçekleştirmektedir. Böylece mekanın kollu bariyer sistemi için uygun olup olmadığını sizlere açıklamaktadır.

Kollu Bariyer Sistemi Fiyatları

Kollu bariyer sistemlerinin kullanımı oldukça yaygındır. Fakat piyasada çok sayıda güvenlik sistemi firması olması, kollu bariyer sistemi fiyatları konusunda kesin bir aralık vermeyi zorlaştırmaktadır. Bölgelere, şehirlere göre bu sistemin kurulumu için istenilen fiyat aralıklarının değişkenlik gösterdiği bilinmektedir.

Kollu bariyer sistemlerinde görevli kişinin tuşa basması veya araç sahibinin kart okuyucu vb. bir sistemle kolu kaldırarak geçiş yapmasına izin verdiği bilinmektedir. Böylece yabancı araçlar, kartı bulunmayan kişiler, kollu bariyer sisteminden giriş ve çıkış gerçekleştirememektedir. Bu noktalarda güvenliği daha da artırmak için kameralı güvenlik sistemleri ile birlikte kollu bariyer sistemlerinin kullanılması mümkündür.

Share this post

Bir cevap yazın