Kapı Diafon Sistemleri Hakkında Bilgi

Kapı Diafon Sistemleri Hakkında Bilgi

    Yaşam alanlarına yönelik insanlara fayda sağlayan en önemli etkenler arasında güvenlik sistemleri de yer almaktadır. Ev ya da işyeri gibi alanlara yönelik daha huzurlu ve güvenli bir aksam oluşturabilmek adına birçok kişi güvenlik sistemlerini tercih ediyor. Bu aksamda oluşan güvenlik tedbirleri de hem maddi, hem de manevi açıdan oldukça fayda sağlıyor. Buna yönelik güvenlik sistemleri kapsamında yer alan kapı diafon sistemleri de dışa doğru güvenlik önlemlerinin alınmasında etkili bir sistem dahilini oluşturmaktadır. Dışarıdan gelecek olan misafirleriniz veya tanımadığınız kişilerin kim olduklarını bu sistem dahilinde öğrenebilir, hazırlığınızı bu durumlara yönelik yapabilirsiniz. Olası tehditlere karşı da önlem alabilmenizde oldukça önem taşıyan bir sistem dahilini oluşturmaktadır. Bu düzenek diafon sistemleri olarak da adlandırılan bir güvenlik durumudur. Bu ürün kapsamında hem görüntülü, hem de görüntüsüz sistemler olmak üzere iki farklı düzenek üzerinden seçeneğe sunuluyor.

Diafon Sistemi Nedir?

    Geçmiş zamanlara baktığımızda tıpkı telsiz gibi işlem gören, fakat güvenlik sistemleri kapsamında kapı konuşma sistemine yönelik geliştirilmeler sağlanarak yaygınlaşan bir sistemdir. Diafon sistemleri görüntülü de olmak üzere görüntüsüz tercihlerinde sunulduğu ürün yelpazesini kullanıcıya sunmaktadır. Bu kapsamda ürün tuş dahilinde basılarak konuşulmakta ve tuştan elinizi kaldırdığınız vakit karşı tarafın aynı işlemle sizinle iletişim kurmasını sağlayan bir sistemdir. Güvenlik sistemlerini en iyi şekilde sunabilen bu sistem ile görüntülü seçeneğini seçmeniz halinde, kapı ağzında kimlerin olduğunu rahatlıkla görebilir, tedbirinizi de bu yönde alabilirsiniz.

Görüntülü Diafon Sistemi Nedir?

    Hemen yukarıda da bahsettiğimiz üzere diafon sisteminin iki seçeneğinden biri olmaktadır. Normal tuş haliyle bas-konuş tekniğinin geliştirilmiş hali olan bu sistem sayesinde kapınızın eşiğinde kimlerin olduğunu anlık olarak görüntülü bir şekilde görebilmenizi sağlamaktadır. İlerleyen teknoloji sayesinde normal diafon sistemlerini de geri de bırakan bu muhteşem sistem birçok farklı duruma yönelik güvenlik tedbiri almanızı da sağlıyor. Normal diafonlar da sadece bas-konuş tekniği bulunurken, bu seçenekte karşıdaki kişinin kim olduğunu öğrenebileceğiniz gibi, tıpkı diğer seçenek gibi konuşarak da çözümlemeler yapabilmenizi sağlamaktadır. Günümüzde birçok apartman, site ve bireysel villalarda kullanılan bir sistem olduğunu da söylemekte fayda var.

 

Share this post

Bir cevap yazın