Yaygın Kamera Güvenlik Teknolojileri

Yaygın Kamera Güvenlik Teknolojileri

    Site, apartman, ev veya işyeri güvenliğine yönelik tüketicilerin araştırmakta olduğu kamera güvenlik teknolojileri üzerine bilgiler aktaracağız. Konu dahilinde kamera sistemlerinin temel çeşitliliğine değineceğimiz gibi, aynı zamanda piyasa kapsamda da yer alan bu ürünlerin teknik açıdan ne gibi kolaylıklar sağladığını da belirteceğiz. Buna yönelik apartman, site, depo, ev veya işyerlerine yönelik güvenlik kilidini oluşturan kameralar hakkında dikkat edilmesi gerekenlerden bahsedeceğiz.

Yaygın Kamera Güvenlik Teknolojileri

    Teknoloji her geçen gün gelişmeye ve beraberinde yenilikler getirmeye devam ediyor. Buna yönelik dünya pazarında üretimin artış göstermesine de etki eden teknoloji, birçok farklı markanın piyasaya girmesini de sağlıyor. Bu etki alanlarından birini de kamera güvenlik sistemleri oluşturuyor. Birbirinden farklı işleyiş tipine sahip olan kameralar, en düşük fiyatlardan yüksek maliyetlere yönelik uzayacak şekilde farklı ürün modellerini barındırmaktadır. Yüksek maliyetlere sahip olma durumu eski zamanlara dayalı olsa da günümüzde halen fahiş fiyatlara verilen ürünler bulunuyor. Fakat deminde bahsettiğimiz üzere teknolojinin gelişim göstermesi ve rekabetin artmasıyla birlikte ucuzlama seviyesine iniş yapılıyor diyebiliriz. Özellikle de içerisinde bulunduğumuz son 10 yıllık kapsamı göz önünde bulundurduğumuz vakit epey bir rekabet ve bununla doğan maliyetlerin düşüşünü görebiliriz. Çin, bu konu da en etkin faktörü oluşturuyor. Günümüzde dünya devi markaların dahi Çin’de fabrikalar açması olası büyük bir pazarın öncülüğünü kendilerine sunmuştur.

    Çin’de üretim gören kamera güvenlik sistemleri de buna dayalı olarak ucuz bir fiyata yönelmekte ve herkes için satın alınabilir bir özelliğe kavuşmasını sağlamaktadır. Türkiye’de de üretimi gerçekleşen bu tür ürünler her ne kadar menşei farkı olarak kaliteli ya da kalitesiz ürün yelpazeleri ile karşımıza çıksa da insanlar belirli bir formata sahip ürünler üzerinde kolaylıklar kararlar alabiliyor. Bu kapsamda güvenlik kamera sistemleri ile ilgili teknolojik yapı kapsamında 3 farklı kamera sistemi bulunuyor. Gelişen teknoloji ile birlikte ilk olarak temin edebildiğimiz analog kameralar halen tercih sebebi olurken, daha fazla performans alabilmek için karar veren kişilerin tercihleri ise AHD ve IP kamera güvenlik sistemleri üzerine olmaktadır. Buna yönelik aşağıda yer alan kamera türlerine göre tercihlerinizi verebilirsiniz.

  • ANALOG KAMERALAR
  • IP KAMERALAR

AHD KAMERALAR

Share this post

Bir cevap yazın