Plaka Tanıma Sistemleri Raporu

Plaka Tanıma Sistemleri Raporu

    Konvansiyonel bazda işlem gören plaka tanıma sistemlerini göz attığımızda tamamen bilgisayar odaklı olarak bağlı olan sistemler görülmektedir. Genellikle çok sayıda kişi için önemli sayılmayan olarak görünen harici ve yardımlı olarak işlem gören bilgisayarlı plaka çözümlemeleri geliştiricilere yönelik kolay yönden projenin hazırlanması göz önünde bulunduruluyor. Bu durum aynı zamanda ilgili projenin geliştirilmemesinde de büyük bir neden payı olarak görülmektedir. Aynı kalıpların oluştuğu tüm geliştirici durumlar yalnızca plaka çözümleme sistemlerine yönelik olan IP kameralar ve analog tabana sahip seçimler ile sınırlı olmaktadır.

    Konvansiyonel bazda işlem gören sistemler ayrıntılı bir şekilde analiz edildiği vakit plaka çözümleme oranı durumuna yönelik, bilgisayar plaka çözümlemeye yönelik bir seviyede olmadığı görülebilmektedir. Lens IR Led gibi kullanım gören diğer sistem ekipmanları da plaka tanımlama evresindeki oranların ciddi bir şekilde etkilenmesini sağlayan aksamların ortaya çıkmasını sağlıyor. Yeni bir teknoloji olan bütünleşik plana tanıma sistemleri, harici bilgisayarlarla yapılan plaka çözümleme sistemlerine göre daha pahalı bir seviyede görünebilirler. Fakat bu satın alma durumu PC, kamera, Kartlar, Lisanslar, IPLED ve Capture Card gibi maliyetlerin de eklenmesi neticesinde ortaya çıkmaktadır. Bu doğru tanıma oranı ise sistemin daha performanslı bir şekilde çalışması, arıza veya bakım gibi durumlarının daha az bir seviyede olmasını destekleyen sistemler dahilini oluşturmaktadır.

Plaka Tanıma Sistemlerinde Raporlama

    Üst seviye ve doğru bir plaka çözümleme doğrultusunda çalışan sistemlerin en büyük etki durumu plakanın çözümleme üzerine bir yazılım olmadığı gerçeğini bilmenizde fayda var. Yazılım içerisine en doğru ve en net görüntüyü her türlü oluşum gösterecek olan hava koşuluna yönelik bir çözümleme sunsa da ileriki kısa zaman içerisinde “image processing” evresi ile bunu %50 daha fazla doğruluk payı ile sunabilecek durumdadır. Doğru ve aynı zamanda kaliteli donanımların seçilmesiyle birlikte doğru okuma oranı %70 daha fazla performans neticesini de sunuyor. Buna yönelik sistem dahilinde kullanacağınız donanım ürünleri ve buna bağlı olarak en iyi şekilde hazırlanmış olan yazılımın doğru ve kaliteli bir bazda seçilmesi fayda sağlayacaktır.

Share this post

Bir cevap yazın