Elektrik Kesildiğinde Güvenlik Sistemleri Çalışır Mı?

Elektrik Kesildiğinde Güvenlik Sistemleri Çalışır Mı?

Elektrik Kesildiğinde Güvenlik Sistemleri Çalışır Mı?

Evler ve iş yerlerinde kullanılan güvenlik sistemlerinin çalışma prensibi her an görüntü ve ses kaydı yapmaya dayalıdır. Eski zamanlarda yaygın olarak kullanılan, sadece gece ve evde, iş yerinde olmadığınız saatlerde kullandığınız geleneksel güvenlik sistemleri yeterli olmamaktadır. Bundan dolayı bilgisayar ve teknoloji destekli, her an görüntü & ses kaydı alan, anlık olarak ulaşabileceğiniz güvenlik sistemleri yaygınlaşmaya devam etmektedir.

Tüm teknolojik cihazlarda olduğu gibi güvenlik alarm sistemlerinin kullanılması ve doğru bir şekilde kullanılması için elektriğe ihtiyaç duyulmaktadır. Kişiler, sigortaların kapatıldığı veya elektrik kesintilerinin yaşandığı anlarda güvenlik sistemlerinin ne olacağını, bu durumlarda güvenlik açığı verilip verilmeyeceğini merak etmektedir.

Elektrik Kesintisi ve Güvenlik

Büyük şehirlerde artık sık sık elektrik kesintileri söz konusu olmamaktadır. Fakat bazen bakım çalışması, doğal afet, hava şartlarının olumsuz gitmesi gibi durumlardan dolayı elektrik kesintilerinin yaşanması olasıdır. İş yerlerinde özellikle havalimanı, fabrika gibi büyük çalışma alanlarında günümüzde jeneratörler elektrik kesintilerine karşı hazır bulundurulmaktadır.

Jeneratörlerin devreye girdiği mekanlardaelektrik kesintileri, güvenlik sistemini etkiler mi gibi sorular gündeme gelmemektedir. Ancak evlerde jeneratörlerin bulunmaması bu tip soruları sık sık akıllara getirmektedir.

Elektrik kesintisi olduğu durumlarda, mekanlarınız güvenlik açığı vermemektedir. Gerekli donanımlara sahip olarak donatılan, sizlere tüm koşullarda, kapatılmadıkları ve devre dışı bırakılmadıkları sürece üst düzeyde güvenlik sağlamak için tasarlanan bu cihazlarda akü bulunmaktadır.

Güvenlik Sistemleri İçin Akü Seçimi

Güvenlik sistemleri kurulduğunda elektrik kesintisi gibi durumlarda da çalışabilmesi için sisteme bir akü eklenmektedir. Bu akü sayesinde kesinti durumunda güvenlik sistemleri kaydı durdurmadan çalışmaya devam etmektedir. Birçok şirket yetkilisi de, alarmın devre dışı kalması durumunda sizlere anında bilgi vermektedir.

Elektrik kesintileri anında güvenlik sistemlerinde bulunan akü devreye girebilmesi için yeterli güce sahip olmalıdır. Aynı zamanda belirli aralıklarla yenilenmesi, gerekli bakımlarının düzenli olarak yapılması da büyük önem taşımaktadır. Akünün bakımlarının aksatılması, yetersiz güce sahip ve eski akülerin kullanıldığı güvenlik sistemleri elektrik kesintisi gibi durumlarda devre dışı kalabilmektedir. Bundan dolayı buna dikkat edilmesi önemlidir.

Share this post

Bir cevap yazın