Alarm Sistemi Neden Kurdurmalıyım

Alarm Sistemi Neden Kurdurmalıyım

    Devlet tarafından da zorunlu bir hale getirilen ve güvenliğin en üst düzeyde olabilmesi adına alarm sistemleri son dönemlerde daha fazla tercih edilmeye başlandı. Sürekli gelişen ve geliştirilmeye devam edilen alarm sistemleri, günümüz hırsızlık, soygun, sel, deprem ve daha birçok farklı olumsuz nedene yönelik fayda sağlıyor. Bu tür durumların olası meydana gelmesiyle birlikte önüne geçilemediği vakit bir hayli zor telafi durumu da ortaya çıkıyor. Alarm sistemleri sayesinde yastığa rahat bir şekilde bırakmanızı sağlayan ve uykunuzu rahatlıkla alabileceğiniz bir sistem dahilini oluşturuyor. Kurulacak sistem ile birlikte hırsızlık, yangın, soygun ve daha birçok farklı nedene dayalı olarak oluşabilecek her ani durumda polise yönlendirilme sağlanıyor. Özellikle de soygun ve hırsızlık gibi kavramlara yönelik mallarınızın güvende olabilmesini sağlayan en iyi sistem diyebiliriz.

Haber Alma Merkezleri ile Tam Güvenlik

    Kanunlar nezdinde en iyi şekilde hizmetlerini sunan Alarm Haber Alma Merkezleri, olası en ufak bir durumda dahi size hemen ulaşarak ev veya işyerinize yönelik bir sıkıntının olduğunu bildirmektedir. Sizi aramalarının ve bilgi almalarının ardından onayınız doğrultusunda polis birimlerine haber verilerek alarmın çaldığı ilgili mekana yönlendirilme sağlanıyor. Bu kapsamda gerekli tüm tedbirler alınarak olası bir maddi kaybın önüne geçilmesi sağlanıyor. Alarm taktırmak istiyorsanız aşağıdaki yönergelere dikkat etmeniz gerekiyor.

  • Alarm sistemleri öncelikli olarak alarm haber alma merkezine, telefonunuza ve polise bildirim göndermiyorsa taktırmanızın bir anlamı da yoktur.
  • Alarm sistemini ev veya işyerinizin görünür bir kısmına taktırın, ek olarak siren sesini en açık şekilde ayarlamanız faydanıza olacaktır.
  • Alarm panelini ev veya işyerinizde kimsenin göremeyeceği ve yüksek bir alanı tercih ederek taktırın.
  • Alarm sistemine yönelik envanter kablolarını kimsenin ulaşamayacağı yerlere düşeyin, ek olarak kablo kanalları döşemeniz faydanıza olacaktır.
  • Alarm sistemini tamamen kurduktan sonra test ve analiz amaçlı olarak kendiniz hırsızmış gibi kurcalayın ve sonuçları değerlendirin.
  • “Bu işyeri ….. sistemleri tarafından korunmaktadır.” Gibi levha veya broşürleri ilgili firmadan isteyerek işyerinizin göze gelecek yerlerine taktırın.
  • Firmalar arasında tercih yaparken mutlaka 7/24 hizmet aksamı sunan nitelikli firmalar ile çalışın.

    

Share this post

Bir cevap yazın