Apartman Güvenliği Nasıl Sağlanır

Apartman Güvenliği Nasıl Sağlanır

Apartman Güvenliği Nasıl Sağlanır

Apartmanlar çoğumuzun yaşadığı binalar. Şehrin içinde, dışında, kasabalarda bile artık apartmanlar halinde yaşam sürüyor. Evlerimizde isteyeceğimiz son şey ise hırsızlar oluyor. Hırsızlardan korunmak için herkes kendi önlemlerini almalı, ancak apartman güvenli olursa evler her durumdan daha güvenli olacaktır. Peki apartmanları nasıl güvende tutabiliriz? Birkaç öneri ile inceleyelim.

Apartman Girişlerini Sık Sık Kontrol Edin

Çoğu zaman, bir dış giriş kapısı, gerçek dairelerin koridorlarına ve kapılarına erişmek için bir anahtar, şifre veya farklı bir şey gerektirecektir. Bu şekilde, konut sakinleri, apartman kapısına kimin yaklaştığını görüp izinsiz girişleri azaltabiliyor. Bu güvenlik önlemleri alındıktan sonra sık sık kontrolünün yaptırılması çok önemlidir. Ne kadar yıpranırsa o kadar büyük soruna yol açacaktır.

Pencere Kilitleri Kullanın

İyi pencere kilitleri, davetsiz misafirlerin evinize kolay erişim sağlamasını sağlar. Bu özellikle zemin seviyesindeki pencereler için geçerlidir, ancak tüm pencereler düzgün bir şekilde kontrol edilmelidir – hırsızların ne kadar kararlı olabileceğine şaşıracaksınız. Tüm pencereleri potansiyel giriş noktaları olarak ele alın ve tüm pencere kilitlerinin düzgün çalıştığından ve dışarıdan değiştirilemediğinden emin olun. Aynı şeyler balkon kapıları için de geçerli, potansiyel giriş bölgesi olarak düşünülebilir. Bu yüzden balkon kapılarını da kilitleyerek önlem almak gerekir.

Ekstra Bir Güvenlik Sistemi Kurun

Apartman girişinde kilidimiz çalışıyor, pencerelerimiz de kilitli. Peki bu yeterli olacak mı? Güvenlik kameraları ile korunun, bunun yanında ilerleyen teknoloji ile ulaşılması daha kolay hale gelen güvenlik sistemlerini tercih edin.

Işıklandırmayı Kontrol Edin

Hırsızlar ve izinsiz girenler, kötü aydınlatılmış veya karanlık alanlarda gizlice dolaşmayı tercih eder. Bu nedenle, bir apartman ve çevresi göz önünde bulundurulduğunda, geceleri yeterli aydınlatmaya sahip olduklarından emin olmak için girişleri, koridorları, yürüyüş yollarını, park alanlarını, asansörü, merdivenleri, posta alanlarını vb. kontrol edin. Aksi takdirde, daha fazla ışık takılması konusunda apartman yöneticisi veya site yöneticisi ile konuşun ya da kendi hareket sensörü ışıklarınızı ünitenizin girişlerinin etrafına kurmayı düşünün. Bir suçlunun saklanabileceği daha az yer, daha güvende olman demektir.

Share this post