KARTLI GEÇİŞ SİSTEMLERİ

KARTLI GEÇİŞ SİSTEMLERİ

KARTLI GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Kart geçiş sistemlerini kullanmak için çok fazla neden bulunmakta. Bir kapının anahtar ile açılması durumu güvenliğin çok az olmasını sağlamaktadır. Kötü amaçlı kişiler tarafından anahtar çok basit bir şekilde kopyalanarak kolay bir şekilde kullanım alanlarınızı başka kişiler ile paylaşmakta bulunabilirsiniz. Önceden bazı iş yerlerinin güvenliği anahtar ile yapılmasından dolayı büyük tehdit niteliğindeydi. Fakat geliştirilen kart geçiş sistemi ile bu tehdit ortadan tamamen kalkmış bulunuyor.

Kart erişim sistemleri belgelerdeki kayıtlı kartlar kullanılarak kişiye özel güvenlik erişimi sağlamaktadır. İş yeri gibi kullanım alanlarında çalışan kişiler kendi kartlarından sorumlu tutulmaktadır. Bu sayede geçiş sistemlerindeki kartların kopyalanması mümkün olmadığından oluşacak herhangi bir tehlike engellenmiş hale gelmektedir. Güvenlik ihlalleri için bu sistemi kullanan kişiler güvenlik altına alınmış bölgeye yetki sahibi olan kişilerin girişini gerçekleştirerek hırsızlık gibi tehdit içeren sorunlar artık yaşanmamaktadır.

Şirket ve kuruluşların güvenliği yanı sıra müşterileri verilerinin korunması önemlidir. Banka gibi yüksek güvenlik gerektiren işyerlerinde kart sistemi kullanılarak belirli bölgelerin sadece birkaç görevli dışında bölgeye girişlerini engellemek mümkün olmaktadır. Görevlilerin işyerlerine girişlerini gerçekleştirmek üzere kullanılan bu sitem işyerinin her alanında geçerli olamamaktadır. Sadece sisteme kayıtlı olan kişilerin kartları okutarak kendi girişlerinin izin verildiği alanı kullanabilmektedirler. Hastanelerde sadece görev yapmakta olan kişilerin belirli bölge ve alanları vardır. Bu alanlara hastane çalışanları dışında birinin girmesi mümkün olmamaktadır. Firmalarda kullanımı ise personel giriş çıkışlar saatleri, çalışan sayısı gibi durumların devamlılığı ve kontrolünü sağlamaktadır. Personellerin giriş çıkışlarını imza yöntemi ile takip eden firmalar artık kart geçiş sistemlerini tercih etmektedir. Sadece bu alanlarla sınırlı kalmayıp birçok konutun site ve ev girişlerinde kullanılmaktadır.

Ev, işyeri, personel giriş çıkış takipleri ve en önemlisi güvenliğiniz için kart geçiş sistemlerine bizlerle iletişim sağlayarak çalışma alanlarınızın güvenliğini en üst seviyede sağlayabilirsiniz.

Share this post