Otomatik Kollu Bariyer Sistemleri

Otomatik Kollu Bariyer Sistemleri

    Genellikle açık veya kapalı fark etmeksizin otoparkların giriş ve çıkış düzeneğini sağlayan sistemlerdir. Özellikle de ücretli otoparkların kullanmayı tercih ettiği bu sistemler her geçen gün birçok farklı kurum veya kuruluşa ait otoparklarda da görülmeye başlandı. Üstün teknolojik donanımının yanı sıra geliştirilmiş yazılımı da katkı sağlıyor. Otopark giriş ve çıkışlarına dayalı olarak araçların kaldığı süre boyunca hesaplamalar yaparak ücretin yansıtılmasını da sağlamaktadır. Böylelikle otopark içine dahil olan ve çıkış yapan tüm araçların saatlik olarak bütün verilerine de ulaşabilmek oldukça kolay olabilmektedir. Ek olarak otopark kapsamında araç kapasitesini de yazılıma tanıtarak kaç aracın içeriye girebileceğine karar verebilirsiniz. Kapasite aşma durumunda yazılım uyarı vererek olası bir karmaşıklığın da önüne geçmekte katkı sağlamaktadır. Bu kapsamda kullanılan otomatik kollu bariyer sistemleri en çok tercih edilenler arasında yer alan bir sistem dahilini oluşturmaktadır.

Tek Bir Merkezden Kontrol Edebilme

    Otoparklarda bulunan tüm araçları “plaka tanıma sistemi” dahilinde saatine ve tarihine göre arama yapılarak süzgeçten geçirilmesi sağlanabiliyor. Günümüzde birden fazla otoparkı bulunan işletmecilerin var olduğunu biliyoruz, buna yönelik bu yazılımlar sayesinde hangi otoparkta, hangi aracın olduğunu da takip edebilmek oldukça kolay olabiliyor. Geliştirilmiş yazılımı sayesinde tek bir merkezi noktadan onlarca otoparkın içerisinde yer alan araçların hangileri olduğunu, ne zaman giriş veya çıkış yaptığını, plaka dahil olmak üzere tüm verileriyle gözlemlemek mümkün olabilmektedir. Sistemi tek bir merkezi alandan yönetebilmek için bir kullanıcı adı ve şifre girmeniz yeterli olmaktadır. Yönetici olarak giriş yapacağınız sistemde tüm araçların kontrolünü elinizde tutabilirsiniz.

Çift Kamera ile Ekstra Güvenlik Tedbiri Alma

    Tahsilatların daha sağlıklı ve hızlı yapılabilmesini sağlayan plaka tanıma sistemi, aynı zamanda ödeme yapmaktan kaçınan, kontrol kapsamında bulunan araçlar ve izinli araçlara yönelik tüm belirlemeleri ilgili yetkiliye aktarabiliyor. Tüm bu verileri ek olarak kamera güvenliğiyle de elinizin altında kontrol ederek tutabilirsiniz. Sistemi dedektör vasıtasıyla kontrol altına alarak giriş ve çıkış yapanlar, hatta tarihe göre bir aracın uzun zamandır hiç giriş ve çıkış yapmadığını da sorgulayabilirsiniz. Çift kamera sistemi sayesinde ekstra bir güvenlik sağlayarak otoparkınızın güven içerisinde olmasını da sağlayabilirsiniz.

Share this post

Bir cevap yazın