Kablolu ve Kablosuz Alarm Sistemlerinin Farkı Nedir

Kablolu ve Kablosuz Alarm Sistemlerinin Farkı Nedir

Kablolu ve Kablosuz Alarm Sistemlerinin Farkı Nedir?

Güvenliği üst düzeyde tutmamıza yardımcı olan ve oluşabilecek olan olumsuz hareketlenmelere karşı tedbir amaçlı olarak da kullanılan alarm sistemleri kendi bünyesinde de farklı özellikleri barındırmaları ile bilinirler.

Özellikle kablolu ve kablosuz alarm sistemleri arasında olan farkların insanların tercihine göre kullanım imkanı sağladığını da bu noktada söylemek gerekiyor. Hemen her alarm sisteminde yer alan panel ve donanım özelliklerinin yanı sıra iki çeşit arasında ciddi farklılıklar bulunmaktadır.

Kablolu Alarm Sistemleri

Kablolu alarm sistemleri panelleri ve hafızaları ile beraber en sık görmeye alışık olduğumuz güvenlik aracı olarak düşünülebilir. Nitekim hem güvenlik tedbiri oluşturması açısından hem de caydırıcı özelliklerinden ötürü kablolu alarm sistemlerinin kullanımı da ev veya iş yeri sahipleri açısından oldukça kolay bir noktada yer almaktadır.

Tanımlanan şifre ve kontrol paneli ile beraber kullandığınız yerin tam güvenliğini sağlamayı başaran kablolu alarm sistemleri detektör ve sensörler ile de desteklenmektedir. Dolayısı ile kullanacağınız alarm tipine göre size vaat edilen panelin de donanım yapısı eş değer oradan değişime uğruyor.

Kablosuz Alarm Sistemleri

Kolay kurulum, basit panel ile beraber karşımıza çıkmasına alışık olduğumuz kablosuz alarm sistemleri pek çok özelliği ile kablolu alarm sistemlerinden ayrılmaktadır. Özellikle basit bir kuruluma ev sahipliği yapmasından ötürü hemen her yere monte edilebilme fırsatını insanlara sunmayı başaran kablosuz alarm sistemlerinin şifre ve kontrol paneli yapıları da aynı oradan basit işlemler serisini beraberinde getiriyor.

Kablosuz alarm sistemlerinde ye alan en önemli niteliklerden bir tanesi de tabi ki kullandığı telefon hattı olarak dikkat çekmektedir. Zira bu hat sayesinde herhangi bir olumsuz durumda hem yüksek sesli ses çıkartma özelliğini barındırırken aynı zamanda sizlerin akıllı telefonlarınıza da çeşitli sinyaller yollarken haberdar olmanızı da sağlıyorlar. Dolayısı ile hırsızlık, soygun gibi durumlarda verilen uyarı sinyallerinden anında haberdar olmanız ile beraber tabi ki yetkilileri de aramanız kolaylaşmış oluyor.

Kablosuz alarm sistemlerinin evcil hayvanlara duyarlı mekanizmaları da mevcuttur. Haliyle evinizde yer verdiğiniz canlılara karşı herhangi bir sensör devreye girmeyecektir.

Share this post