Plaka Okuma Sistemlerinin Avantajları

Plaka Okuma Sistemlerinin Avantajları

    Hayatımızı kolaylaştıran teknolojik ürünler kendini en çok güvenlik sistemlerinde gösteriyor. Buna yönelik her geçen gün gelişim gösteren güvenlik sektörü birçok farklı yaşam alanına yönelik sistemleri önümüze seriyor. Bu alanlarda kullanılan ürünler sayesinde maddi ve manevi kayıpların önüne rahatlıkla geçilebiliyor. Bu evrelerin yanı sıra plaka okuma sistemleri aksamında yer alan güvenlik durumları da birçok işi kolaylaştıran bol özellikli faydaları kullanıcıya sunuyor. Farklı alanlarda kullanım durumunu gösteren ve hemen her ortama uygun sistemleri barındıran plaka okuma sistemleri yetkililerin daha rahat bir işlem dahilinde olabilmesini de sağlıyor. Yetkilendirme durumu ile birlikte giriş ve çıkış işlemlerinde daha etkin güvenlik ve ulaşılabilirlik derecesi arttırılmaktadır.

Farklı Plaka Okuma Sistemi Avantajı

    Sistem kendi kapsamında birden fazla okuma özelliğini barındırıyor. Bu özelliklerin ilki otopark plaka tanıma sistemi olmak üzere, ücretli otopark plaka tanıma, otoyol plaka okuma ve mobil plaka tanıma sistemleri olmak üzere 4 farklı aksamı sunuyor. Avantaj kapsamında oldukça verimli olan bu ek düzenek sistemlerini kullanarak giriş ve çıkışlara yönelik tüm verileri kayıt altına alarak güvende tutabilirsiniz. En ince ayrıntısına kadar tüm verileri elde edebileceğiniz gibi, üstün raporlama şeridi ile veritabanında saklayarak dilediğiniz vakit bu verilere ulaşabilme olanağını da kullanıcılara sunmaktadır. Bu dört farklı işlem durumunda herhangi bir bariyer veya kartlı geçiş sistemine gerek duymaksızın plaka okuma sistemiyle zamandan tasarruf edilebilmesi de sağlanıyor.

Plaka Okuma Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

    Plaka okuma sistemine tabi olarak geçiş yapan tüm araçların giriş ve çıkışlarını hızlandırarak trafik yoğunluğunu azaltarak daha kapsamlı bir geçiş planını hazırlamaktadır. Tüm giriş ve çıkışlara yönelik trafik kapsamında geçiş yapan araçların plakaları okunarak raporların hazırlanması sistem tarafından otomatik olarak gerçekleştiriliyor. Hazırlanan bu raporlar belirtilen bir e-posta adresine de otomatik olarak verilen talimat üzerine gönderilebiliyor. Bu raporlar içerisine kullanıcının isteği doğrultusunda geçiş esnasında araçlara ait fotoğraflar da ek edilerek e-posta adresine rahatlıkla gönderilebiliyor. Öte yandan yabancı plaka araçların tespiti de bu sistem dahilinde hemen tespit edilerek ilgili yetkililere bildirilmektedir.

Share this post

Bir cevap yazın