Mantar Bariyer Sistemleri

Mantar Bariyer Sistemleri

Mantar Bariyer Sistemleri

Her geçen gün güvenlik sistemlerinin ağı genişlemektedir. Bundan dolayı farklı modellerde güvenlik sistemlerinin üretilmesi ve kullanılması gerekmektedir. Her otopark veya park yeri için aynı tip bariyer sistemleri uygun olmamaktadır. İstenilen güvenlik önlemine vb. durumlara bağlı olarak mekanların giriş – çıkış noktalarında tercih edilen bariyer sistemi modelleri değişkenlik göstermektedir.

Bariyer sistemleri, piyasada güvenlik sistemleri üretimi ve kurulumu gerçekleştiren firmalar tarafından farklı modellerde müşterilere sunulmaktadır. Bu modeller arasında sık tercih edilen modellerden biri de mantar bariyer sistemleri olarak bilinmektedir. Mantar şeklinde yere gömülen bir yapıya sahip olan bu mantar güvenlik sistemleri fabrika vb. yerlere ait otoparkların girişinde çok sık görülmektedir.

Mantar Bariyer Sistemi Özellikleri

Mantar bariyer sistemi, bariyer sistemi modelleri arasında en iyi korumayı sağlayan bariyer sistemlerinden bir tanesi olarak ön plana çıkmaktadır. İş yerlerinin otoparklarında çok sık görülen bu tip bariyerler bir diğer adı ile gömme bariyer sistemleri olarak bilinmektedir. Sadece kontrollü geçiş konusunda değil, güvenlik alanında da üst düzey hizmet alınmasını sağlamaktadır.

Eski zamanlardan bu yana bariyer sistemleri denildiğinde ilk akla gelen kollu bariyer sistemleri olmaktadır. Bu bariyer sistemleri, günümüzde yerini mantar bariyer sistemlerine bırakmaktadır. Kollu bariyer sistemlerine göre istenmeyen araçların park yerlerine girişini engellemekte daha başarılı güvenlik önlemi alınmasını sağlayan bu sistemler, bir diğer yandan da daha estetik bir görüme sahiptir.

Mantar Bariyer Sistemi Fiyatları

Mantar bariyer sistemleri kullanıldıkları mekanlara araçların geçişi açısından güvenlik önlemi alınmasını kolaylaştırmaktadır. Mantar bariyer sistemlerine duyulan ihtiyacın artması, yeni nesil bariyer sistemi olarak piyasa genelinde tanınması ile mantar bariyer sistemi fiyatları da değişkenlik göstermektedir.

Birçok güvenlik sistemi kurulumu gerçekleştiren firmanın elinde bulunda mantar bariyer sistemi modelleri aynı mantık ile çalışmaktadır. Çoğu uzaktan kumanda ile kontrol edilmektedir. Bir görevlinin veya araç içindeki sürücünün düğmeye basması sonucunda açılmaktadır. Böylece tanınmayan, yabancı kimlikli araçların otoparklara, özel park yerlerine girişinin engellenmesi daha kolay bir şekilde sağlanabilmektedir. Farklı firmalarda her bütçeye uygun gömme bariyer sistemi bulmak mümkündür.

Share this post

Bir cevap yazın