IP Alarm Sistemi Nedir, Teknik Özellikleri Nelerdir

IP Alarm Sistemi Nedir, Teknik Özellikleri Nelerdir

    IP alarm sistemleri, diğer alarm sistemlerine göre farklı çalışma prensibine ve işleyiş tarzına sahip güvenlik sistemlerinden oluşmaktadır. IP alarm sistemlerini ister SMS, ister internet bazlı olarak çalıştırabiliyorsunuz. Sistem bu her iki etki alanı üzerinden işleyiş göstermektedir. 128 Bit şifreleme algoritma tekniğine sahip olan IP alarm sistemleri sayesinde 4 farklı kullanıcı paylaşımlı olarak da kullanabilmektedir. Kumanda derdi olmadan akıllı telefonlarınıza yüklenen uygulama sayesinde kurulumunu ve açıp/kapatma işlemleri dahil olmak üzere birçok özelliğini uzaktan kullanabiliyorsunuz. 8/256 bölge kapsamında yer alan ve genişletilmiş bir havzaya sahip olan IP alarm sistemini Lan veya Wan üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebiliyorsunuz.

IP Alarm Sisteminin Teknik Özellikleri

    SMS ve internet protokolleri üzerinden IP alarm sistemini 4 farklı pgm ters-düz çıkılı ile çok kolay bir şekilde kontrol altına alabilmektesiniz. İnternet ve SMS düzeneğine ek olarak APN üzerinden de kolaylıkla kontrol edebileceğiniz bu sistemi 2 farklı merkezi güvenlik istasyonu ile kademeli olarak bağlantı kurabilmektedir. Ek olarak yedeklemeli bir alarm sistemine de sahip olmuş olacaksınız. Ek olarak alarm haber alma merkezi ile 10 saniyelik bir süreç dahilinde ping gönderme durumunun da olduğunu söylemekte fayda var.

    Güvenliğin üst safhasında olabilmesi için oluşan tüm olayları sınırsız olarak kayıt altına alarak güven içerisinde saklamaktadır. Buna yönelik ihtiyacınız olan tüm raporlama bilgilerine rahatlıkla da ulaşabilmeniz sağlanıyor. IP alarm sistemi 1 saniyelik süreç zarfında tüm raporları alarm kurulduktan sonra merkezi bildirim alanına göndermektedir. Alarm haber alma merkezleri ise gelen tüm bu raporları veritabanında saklayarak olası bir istek durumunda sizinle veya emniyet güçleri ile paylaşmaktadır. Bunların yanı sıra güvenliğin önemli dallarından biri olan IP kamera güvenlik sistemleri üzerinde de etkin bir kullanım sağlamaktadır. IP alarm sistemleri 8 farklı IP kamerayı kendi server desteği ile kapsama alanına alabilmektedir. Alarm sistemi Contact, ID, SFK ve SİA olmak üzere tüm benzeri kodların içinde barındırarak saklı tutmaktadır. Kablosuz bir aksam sunan IP alarm sistemleri 32 bölge derecesine kadar RS232 destekleri doğrultusunda haberleşme imkanını en iyi şekilde sunmaktadır. 7/24 bağlantı ile erişilebilir durumunu da söylemeden geçmeyelim.

Share this post

Bir cevap yazın