RFID GEÇİŞ SİSTEMLERİ

RFID GEÇİŞ SİSTEMLERİ

RFID GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Hızlı geçiş sistemleri araçlara takılmakta olan elektronik etiket sayesinde geçiş yapan araçların geçiş hareketlerinin izlenmesi sağlanmaktadır. Farklı uygulamalara yönelikreader bulunmaktadır. Bu okuyucular farklı frekanslarda, yüksek teknolojiye sahip araç kartları mevcuttur. Hızlı geçiş sistemleri Avrupa ve Türkiye uygun şekilde çalışmaktadır.

Hızlı Geçiş Sistemleri araçların geçiş yapacağı ortamlarda seri geçiş kolaylığı sayladığı için araçların beklemesi ve yoğunluğunu azaltmaktadır. RFID sayesinde araçlar hızlı ve güvenilir bir biçimde geçiş yapmalarını sağlamaktadır.

İş yerinizin veya yaşamınızı sürdürdüğünüz sitenizin otopark bölümlerindeki giriş çıkışlarda bulunmakta olan bariyerlerde RFID antenler bulunmaktadır. Giriş çıkışlarda kullanılan bu bariyerler RFID anteni bulunduğundan dolayı sistem panelleriyle haberleşmeyi gerçekleştirerek sadece geçişe yetkisi bulunan araçları içeriye almaktadır. Giriş ve çıkışlarda bulunan bariyerlere araçlar giriş veya çıkışı gerçekleştirmek için yaklaştığı sırada araç üzerinde bulunmakta olan kart sistem tarafından çok hızlı bir şekilde algılanarak okunur. Sistem tarafından kontrol edilen kart eğer araç geçişine sahipse sistem tarafından otomatik bir şekilde bariyer açılır ve aracın giriş veya çıkışına izin verilmektedir. Tüm geçişler RFID Hızlı Geçiş Sisteminde kayıt altına alınarak gereken durumlarda kullanılmak üzere raporlanır. RFID okuyucu paneli yaklaşık 10.000 araç kaydı ve 150.000 geçiş kaydı tutma kapasitesine sahiptir.

Kartlar araçlara entegre olduğu için kartı unutma ve kaybetme durumu yaşanmamaktadır. Kartlar araçların plaka veya ön camında bulunarak bu tarz sorunların önüne geçerek araçların bekleme yapmadan hızlı bir şekilde geçişlerini sağlamaktadır. Sistem okuyucu, etiketler, antenler, kollu bariyer, mantar bariyer, kayar kapı, yol kesici bileşenlerden oluşmaktadır.

Hızlı Geçiş Sistemlerinin Avantajları

Kumanda ve manuel kart işlemlerine gerek kalmadan araç sahiplerinin kart okutma durumunu ortadan kaldırmaktadır. Sistem sayesinde binlerce araç kontrolü sağlanabilmektedir. Araçların giriş çıkış saatleri gibi raporlarlar alınabilir. Otoparkların yabancı araçlar tarafından kullanılması engellenebilir. Hızlı geçiş sisteminin otoyollarda kullanılması sonucunda hemen hemen birçok araçta HGS kartı bulunmaktadır.

Hızlı Geçiş Sistemlerinin Kullanım Yerleri

Hızlı geçiş sistemleri fabrikalarda, kuruma ait otoparklarda, konut, site ve plazalarda, tüm kamu dairelerinde kullanılabilmektedir. Kişilerin hangi zaman aralığı ile giriş çıkışlarını gerçekleştirmeleri sisteme tanıtılabilmektedir.

 

Share this post