ALARM SİSTEMİ TANIM

ALARM SİSTEMİ TANIM

ALARM SİSTEMİ NEDİR?

Alarm, kelime kökeni Fransızca olup, tehlikeli durumları bildirmek üzere verilen işarettir. Alarm sistemleri, günümüzün değişen teknolojisi ile beraber bazı durumlarda kolaylık sağlama amaçlı hayatımıza giriş yapmış bulunmaktadır. Oluşacak herhangi tehlikeli bir durumda tehlikeyi önleme amaçlı uyarıcı sesler ile tehlikeyi bildirmektedir. Alarm sistemleri çoğumuzunbeklemediği durumlarda oluşacak sorunları güvene alabilmek ve bu tarz sorunları kolaylaştırmak üzere tasarlanmıştır. Ev veya iş yerlerinizin ortamına, yaşam tarzına ve isteklerinize özel tamamen elektronik parçaların birbiriyle entegre edilmesi sonucu oluşan cihazlardır.

Alarm sistemi, hırsızlık, soygun, gasp, haneye tecavüz, yangın, sağlık sorunu vb. durumlarda gerekli kişileri yardım amaçlı imdadınıza çağıran elektronik araçtır. Ev veya iş yerlerinize gelecek herhangi bir zarar veya tehlike durumunu engelleyebilmek, sizin açınızdan oldukça önem taşımaktadır. Sağladığı güvenlik sayesinde yüksek koruma sağlaması yanı sıra kullanımı her insan için son derece basit ve kolaydır. Kablolu veya kablosuz olarak iki farklı çeşide sahip olup ihtiyaç ve isteklere göre projelendirilmektedir.Alarm verildiği an ışık, siren, ve otomatik telefon bağlantısıyla gerekli yerlere ve çevreye haber vererek tehlike durumunu bildirmektedir.Sistem, güvenlik ve olası bir maddi zarara uğramamak için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Alarm sistemini devreye koyacak durumlar; evde bir canlının hareket etmesi, açılması tehlike gerektiren herhangi bir kapı veya pencerenin açılması, cam kırılma sesi gibi tehlike arz eden seslerin oluşması durumunda aktif hale gelmektedir. Ev veya iş yeri gibi yaşam alanlarınızda hareket ve yaşam tarzınızı göz önünde bulundurarak, hangi bölümü ne zaman koruyacağınıza ve açılması veya girilmesi tehlike arz eden yerlere siz karar vererek alarm sisteminizi istediğiniz şekilde ayarlayıp kullanabilirsiniz. Alarm sisteminizi şifre belirleyerek kurma ve kapama ile aktif hale getirebilir veya özel uzaktan kumanda kullanarak alarmınızı kurabilmektesiniz. Alarmınızı kurduktan sonra ev içerisinde yapacağınız tehlike arz eden davranışlardan dolayı verilecek siren sesini şifrenizi girmeniz durumunda pasif hale getirebilmektesiniz. IOS, Windows, Androidtabanlı akıllı telefonlarınıza yüklenebilecek mobil uygulamalar sayesinde alarm sistemi yönetimi kolaylıkla yapılabilmektedir. Dilerseniz alarm kontrol merkezi üzerinden günlük, haftalık veya aylık raporlama yapabilmektesiniz.

Share this post