OTOPARK BARİYER SİSTEMİ

OTOPARK BARİYER SİSTEMİ

OTOPARK BARİYER SİSTEMİ

Otopark bariyer sistemleri, otopark alanlarındaki kontrolü ve güvenliği sağlamak için kullanılan sistemdir. Günümüzde birçok otoparkta bu bariyer sistemleriyle karşılaşmaktayız. Güvenliği sağladığı gibi araçların geçiş kontrolünü sağlayan bu sistem boyalı ve paslanmaz çelik gövdeden oluşmaktadır. İç ve dış fark etmeksizin tüm ortamlarda tercih edilmektedir.

Bariyerlerin kol uzunluğu kullanılacak alana göre değişiklik göstermektedir. Genellikle 3 ve 6 metre arasında değişiklik göstererek ihtiyaçlarınıza uygun olarak sunulmaktadır. Bariyerleri kol uzunluğuna göre 1 ve 6 saniye aralığında açılıp kapanışlarını sağlayabilmektedirler. Otopark bariyerlerinde elektrik kesintisi yaşanacak durumlar için manuel olarak açılıp kapanabilecek manuel sistem bulunmaktadır. Bariyer sistemleri aynı zamanda uzaktan kullanımı ile kolaylık sağlamakta. Uzaktan kumanda sayesinde kontrol edilmeleri ile kullanım alanında fazlasıyla kolaylık sağlamaktadır.

Otopark bariyer sistemleri havaalanları, holding, iş yerleri, alışveriş merkezlerinde, sitelerde ve buna benzer ortak paylaşım alanlarında yer alan otoparkları güvenle korumayı sağlamaktadır. Otopark bariyerlerinin kontrollü oluşu sayesinde bariyerlerin isteğinize bağlı olarak hangi saatlerde açılıp kapanması gerektiğini sağlayabilirsiniz.

Otopark bariyer sistemlerinde aracın geçişi durumunda aracın kol altında durması emniyet sensörleri kolun kapanmasını engellemektedir. Bu durum uzaktan kumanda ile kontrolü sağlamamaktadır. Araç geçişi sorunsuz gerçekleştiğinde bariyer kolu açıldığı gibi kapanma işlemine de devam etmektedir.

Emniyet sensörü ile güvenliği %100’e çıkarmaktadır. Bariyer sistemlerinde ayrıca acil durumlarda otomatik serbest geçiş modu bulunmaktadır. Deprem, yangın gibi tehlikeli durumlarda bariyer koluna uzaktan kumanda yardımı ile uyarı verilse de otomatik olarak serbest geçişler sağlanır. Kullanımları kadar kurulumları da oldukça basittir. Otopark bariyerleri uyarı lambası sayesinde kolun aşağı ve yukarı hareketi durumunda devamlı olarak yanıp sönerek kullanışına bilgilendirme vermektedir.

Share this post