Alarm Sistemi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler

Alarm Sistemi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler

Alarm Sistemi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler

Kablosuz ve Kablolu Sistemler Hakkında Fikir Edinin

Kablosuz ev güvenlik sistemi ile kontrol arabirimindeki elektrik kablosundan başka bir kablo çalışması yapılmaz. Ve bu, duvara bir resim asabilirseniz, bir kablosuz güvenlik sistemi kurabilir ve kurulum maliyetlerinden tasarruf edebilirsiniz demektir. Kablolu sistemler genellikle kabloyu çalıştırmak ve evinizin devre kesicisine kadar her şeyi kancalamak için duvarlara çok fazla delik açmanızı ister.

Dolaşın ve En İyi Fiyatı Bulun

Hem sistem kurulumu hem de izleme için köklü güvenlik şirketlerinden en az üç fiyat teklifi alın.

Değerli Eşyalarınızı Koruyun

Değerli eşyalarınız kurcalandığında sizi uyaracak varlık koruma cihazlarını kurabilirsiniz. Bu, örneğin, işteyken veya evinizde işiniz bittiyse ve bir mücevher kutusu veya kasa açılmış veya taşınmış olsaydı, size bildirirdi.

Güç Kesintileri Hakkında Bilgi Edinin

Elektrik kesildiğinde bile çoğu sistem çalışmaya devam edecektir. Geleneksel elektrikli ev güvenlik sistemi genellikle düşük voltajlıdır, bu yüzden sistemi çalıştırmak için çok fazla güç harcanmaz. Ve çoğu sistemde bir de pil yedeği bulunur.

Boyut Önemlidir

Ev güvenlik sistemi söz konusu olduğunda tek bedenli bir şey yoktur. Küçük bir kendi yapabileceğiniz sistem bir apartman dairesiveya küçük bir ev için harika olabilir. Ancak, daha büyük bir evi güvenceye almak istiyorsanız, daha fazla bilgi ve izlemeyi gerçekleştirebilecek bir sisteme ihtiyacınız olacaktır.

Kişisel Güvenlik ihtiyacınız var mı?

Yaşlılar ve yalnız yaşayanlar kişisel güvenlik sağlayan bir ev güvenlik sistemini düşünmek isteyebilir. Merdivenlerden aşağı inerken veya duşta kalacağınızı ve telefonunuza ulaşamayacağınızı varsayalım. Ve bu sistemler genellikle kullanıcılara acil durum personelini uyaran bir düğmeyle bir kolye veya bilezik sunuyor.

Canlı Görünüm ve Kaydedilen Video

Gözetleme kameraları kurmak isteyenler, canlı video ve kaydedilen video arasındaki farkı anlamalıdır. Siz evde değilken evinizde ve çevresinde neler olup bittiğini canlı olarak izleyebilmek mi istiyorsunuz? Ya da kayıt izlemeyi tercih edermisiniz? IP (internet protokolü) kameralar canlı bir görüntü sunar, DVR’li bir sistem daha sonra kayıtları izlemenizi sağlar.

Share this post