Alarm İzleme Merkezi Avantajları Nelerdir

Alarm İzleme Merkezi Avantajları Nelerdir

    Ev veya işyerlerine yönelik güvenliğin arttırılması adına tercih edilen alarmların yeterince güvenli olduğu kanaatinde olmalısınız. Zira birtakım bu alana yönelik ürünlerin kalitesiz oluşu veya resmi olarak satışını gerçekleştirmeyen işyerlerinden satın alınması halinde başınız ağrıyabilir. Öte yandan düzgün ve yasal bir yol satışı gerçekleşen alarm sistemlerini kullanmanız halinde olası iç ve dış tehditlere yönelik tedbirli bir kapsamda bulunabilirsiniz. Öncelikli olarak alarm sisteminizin bir haber alma merkezine bağlı olup olmadığı konusunda da hem fikir olmalıyız. Alarm sistemleri olası herhangi bir alarm oluşturmaya yönelik harekette siz ve polisin haberdar edilmesini sağlayan sistemlerdir. Bu sistemi kullanmak elbette sizin en doğal hakkınız. Buna yönelik alarm haber alma merkezleri olarak geçen yerler devreye girmektedir. Valilik tarafından resmi olarak onay verilen özel kuruluşlar, alarmlarınızı merkezi sisteme tabii ederek, takibinin yapılabilmesini sağlıyor.

Alarm İzleme Merkezi ile Güvende Olun

    Alarm izleme merkezi ile artık ev veya işyerleriniz tamamen güven altına alınmaktadır. Olası olumsuz bir duruma yönelik başta siz olmak üzere polis ve ilgili mecralara haber verilmektedir. Ek olarak yangın anında dahi itfaiye veya durumdan oluşan bir hastalık sorununa yönelik ambulansa dahil haber verilebilmektedir. Alarm çalma esnasında Alarm Haber Alma Merkez (AHM) sizi ayarak bilgi doğrulaması yaparak teyit almaktadır. Doğrulama sonrasında sizin de onayınız alınarak alarmın çaldığı ev veya işyerine ilgili birimler gönderilmektedir.

Alarm İzleme Merkezi Avantajları Nelerdir?

  • Gerçek zamanlı kayıt yapabilme özelliği,
  • Ev veya işyerini canlı izleme, geri izleme veya ağ paylaşımı yaparak kayıt altına alma,
  • Minimum 30 güne dayalı önceki kayıtları geriye döndürme veya vaka tespiti yapabilme özelliği,
  • Network kullanarak herhangi bir bilgisayar üzerinde yer alan görüntü verilerini kolaylıkla alabilme,
  • Kurulum aşaması kolay ve aynı zamanda bakım maliyeti gerektirmez,
  • Gece veya gündüz şartlarına yönelik en iyi kaliteli görüntüyü sunma beceresi,
  • Alınan görüntü verilerini herhangi bir web sitesine aktararak ekleme özelliği,

Dünyanın neresinde olursanız olun, anlık olarak bilgisayar veya akıllı telefonlardan anlık olarak izleme gibi birçok farklı avantajı bulunmaktadır.

Share this post

Bir cevap yazın