GÖRÜNTÜLÜ DİAFON NEDİR

GÖRÜNTÜLÜ DİAFON NEDİR

GÖRÜNTÜLÜ DİAFON

Görüntülü diafon sistemleri, apartmanda veya iş yerinizdeki zilinize basan kişilerin görüntüsünü otomatik olarak monitöre ileten bir güvenlik sistemidir. Monitöre gönderdiği görüntü sayesinde karşınızdaki kişi ile sesli olarak iletişim kurmanızı sağlamaktadır. Bu yüzden zilinize basan kişilerin kim olduğunu görerek güvenliğinizi sağlamış olursunuz. Ayrıca bulunduğunuz bina veya plaza gibi yerlerin içinde bulunan kameralarında görüntülerine kendi monitörünüz üzerinden ulaşmanızı ve güvenlik kamerasını izleme seçeneği sunmaktadır. Aynı zamanda sitenizin güvenliği, daireler arası görüşme gibi özelliklere sahiptir.

Özellikle ev ve iş yerlerinde güvenliğiniz için gerekli olan bir sistemdir. Günümüzde hızla yaygınlaşarak kullanılmaktadır. Görüntülü diafon sistemi kurulumunda kablo yapısı ile kurulumda kullanılacak olan kablonun yapısı önem taşımaktadır. Görüntülü diafon, sesli diyafonlara nazaran sizlere gelen ziyaretçilerin görüntülerini sunarak güvenliğinizi daha sağlıklı bir biçimde gerçekleştirmektedir. Bulunduğunuz bölgenin güvenlik görevlileri tarafından korunuyor olması kapınıza gelecek hırsız gibi kötü amaçlı kişiler üzerinde fazla bir etkisi bulunmamaktadır. Görüntülü diafon sistemini kullanarak bu ve benzeri tehlikelerden korunmuş olursunuz. Pek çok inşaat firması projelerinde görüntülü diafon sistemlerini yaygın olarak tercih etmektedir. Görüntülü diafon sistemlerinin ekran boyutları 2,5″ ile 7″ ekran göre farklılık göstermektedir. Daire içi monitörleri güç kaynakları, zil paneli vb. birçok unsuru ile beraber görüşme ve konuşma kolaylığı sağlamaktadır.

Diafon alırken ihtiyaçlarınıza uygun modelin seçimi kadar aldığınız firmanın da destek ve garantili yaygın servis seçeneğinin olması da çok önemlidir.Güvenlik cihazlarının arasında oldukça tercih edilen ve önemli bir yeri olan görüntülü diafon sistemlerine bizimle iletişime geçerek sahip olabilirsiniz.

Share this post

Bir cevap yazın