DCS ALARM SİSTEMİ

DCS ALARM SİSTEMİ

DCS ALARM SİSTEMİ

Alarm sistemleri kullanıldığı noktada yangın, hırsızlık, haneye tecavüz vb. durumlarda haber vermek ve yardım çağırabilmek amaçlı kullanılan bir sistemdir. Alarm sistemleri ev veya iş yerleri gibi önemli alanların maddi ve manevi açıdan güvenliğini sağlama amaçlı kullanılmaktadır. Belli elektronik parçaların birbiriyle entegre edilmesi sonucu oluşan bir güvenlik aracıdır. Sistem istenmeyen durumları algılayıp ve alarm vermektedir. Sistem alarm verme biçimi, ışıkla veya sesle gerçekleşmektedir. Ev veya iş yerlerinizdeki yaşam alanlarını göz önünde bulundurarak hangi bölümü ne zaman koruma altına alacağınızı kendiniz belirlemektesiniz. Alarmı kurma ve aynı zamanda kapama işlemleri için şifrenin tuşlanarak girilmesi veya uzaktan kumanda kullanımı ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Alarm sistemi bulunan bölgede herhangi bir hırsızlık durumu söz konusu olduğunda sistem haberdar olmanızı sağlamaktadır.

DCS alarm sistemleri sayesinde yaşam alanınızı güvenli bir şekilde korumanız çok kolay olmaktadır. Haberleşme modülünün önemi için kablolu veya kablosuz DSC alarm sistemleri tercih edilmektedir. Güvenlik sistemi kontrol paneli ile başlamaktadır. Kontrol panelleri güvenlik sisteminin önemli bir parçasıdır. Çoklu kontrol paneli ile alarm paneli, şifre paneli gibi birçok panel ile kullanımı kolaylaştırmaktadır. Çok fonksiyonel yapısı ile aynı zamanda estetik tasarımıyla ev veya iş yerlerinizde kaba bir görüntü oluşturmadan güvenliğinizi sağlamaktadır. En önemli niteliği ise yüksek mühendislik ürününe sahip olmasıdır. DSC alarm sistemleri, pek çok güvenlik protokolü ile uyumlu olduğundan haberleşme olarak en iyi kaliteyi sunmaktadır. Bu sayede hırsızlık girişimi gerçekleştiğinde erken uyarı mekanizması sayesinde erken haberdar olmanızı sağlayarak erken müdahale etmenizi kolaylaştırmaktadır.

Hırsızlık olayları için kamera kullanımı büyük bir caydırıcı özelliğe sahip olsa da bazen gerçekleşen hırsızlık olayları için pek yeterli değildir. Alarm sistemleri, anında haberdar olmanızı sağlayarak hırsızlık girişimlerini ortadan kaldırmaktadır. Fakat kamera ve alarm sistemlerinin eş zamanlı olarak kullanılması çok daha verimli olabilmektedir. Hırsızlık gibi olayların daha çok gece gerçekleşmesi durumundan dolayı alarm sistemleri iş saatleri içerisinde veya uyku halindeyken meydana gelecek hırsızlık olayları için daha caydırıcı olmaktadır. Ev ve iş yerlerinizin güvenliği için iki sistemi de kullanmanız durumunda mal veya can emniyetinizin daha iyi sağlanması mümkün olabilmektedir.

Share this post

Bir cevap yazın